Faza bieżąca – Grafiki – Humanitas

Humanitas z łaciny oznacza Ludzkość. W pewien sposób celem było ukazanie jej w różnej odsłonie, zarówno rozumianej dziejowo, jak i pod płaszczem, maską, którą nakłada jako symbol i zagadka. Jest przeważnie tak samo niedostępna, a jednak dostrzegalna, rozproszona ale i skondensowana w sobie, tajemnicza i ostra, ale również posiadająca elementy wyzwolenia, harmonii. Podobieństwa form, to jak podobieństwa rozszerzającej się idei rozwoju człowieka w czasie. Od natury, po rodzącą się świadomość i przejawy snu, świata nieświadomości, aż po odnalezienie istoty, w której rozpościera się świat boski i świat podziemny, korzeń – wąż i błyskawica zapalająca oko wewnętrznej mądrości. Cała alchemia gry w którą gramy, zwaną życiem.

Grafiki powstały w oparciu o inspiracje z kategorii New media art, jednocześnie zaliczyłbym je do Digital Painting. Prace zostały w większości wykonane na smartfonie HUAWEI Y7. Główny szkielet narysowałem w aplikacji Autodesk SketchBook, następnie obróbki dokonałem w standardowym edytorze do zdjęć dla aparatu wbudowanego z oprogramowaniem Android, następnie obróbka była robiona na zmianę z aplikacją Photoshop Express, Arista i standardowym edytorem do zdjęć. Końcowy efekt kontrastu uzyskałem w Photoshopie na komputerze.


Sebastian Wawreczko – ur. 1991, eksperymentuje ze sztuką, poszukuje swoich nośników przekazu. Lubię symbole w ich ukrytym znaczeniu. Jestem zwolennikiem wiecznego stawania się, poszukiwania siebie, wewnętrznej tajemnicy ukrytej za wieloma bramami.  Obecnie fascynuje się psychologią transpersonalną, mitem szeroko rozumianym, najnowszymi technologiami – blockchain, metaverse, web 3.0 oraz nieracjonalnym patrzeniem na rzeczy. Uwielbiam znikać w tańcu. W chwilach największej refleksji – piszę w różnych formach.

instagram: @surrealBlink