Redakcja

Nie pytaj, ile jest astrologicznej prawdy w Czarodziejce z Księżyca, bo otworzysz długi i chaotyczny wątek. Nie pytaj, jaki jest znak zodiaku dziewczynki z zapałkami, bo jest na to odpowiedź. Oboje wiemy, po co tu jesteś: chcesz dowiedzieć się czegoś o nas, redakcji Stonera Polskiego. I dostaniesz to. 

Horoskop urodzeniowy – wprowadzenie

Horoskop urodzeniowy jest, jak sugeruje astrologia humanistyczna, punktem wyjścia tripu nawracającego w pętli nad naszymi głowami w porządku rocznym, na przestrzeni życia i w każdym fraktalu codzienności. Na kole, które nazywamy kosmogramem, zaznaczone jest położenie planet, określone godziną twojego przyjścia na świat. Taki układ jest rodzajem kosmicznego odcisku palca. Konwencjonalna nauka nie dała odpowiedzi, w jaki sposób wzór linii papilarnych wpływa na to, gdzie pchamy paluchy, astrologia stara się tę zależność rozwikłać po swojemu.

Horoskop urodzeniowy teoretycznie nie wartościuje, chociaż każdy ma swoje preferencje, uwarunkowane między innymi horoskopem urodzeniowym. Specyficzne powiązania kątowe, będące podstawą obliczeń, oparte są na geocentrycznym punkcie widzenia, jednak astrologia nie dała się ubić teorii kopernikańskiej – sama siebie definiuje jako antropocentryczną, ponieważ opisuje relację kosmos-człowiek.

Można urodzić się pod dobrą gwiazdą, ale ta gwiazda też przeturla się na inny kawałek nieboskłonu i pozamiatane; stąd gazetowe wróżby na konkretny moment w roku. Nie trzeba się martwić zmianami: wszystko przechodzi w fazach i cyklach, w pewnych momentach życia kosmogram oraz układ planet zachodzą na siebie. Praktykujący astrolog może usłyszeć wówczas charakterystyczne kliknięcie.

Nie ma dowodów, że starlinki zaburzają oddziaływanie gwiazd i wiarygodność horoskopów, jednak niektórzy martwią się na zapas.

Redakcja Stonera: Kosmogramy

Paulina Żebrowska – słońce i księżyc w byku. Planetą byka jest wenus, żywiołem tego znaku jest ziemia. W horoskopie urodzeniowym Żebrowskiej, wenus “siedzi w baranie”. To tak, jakby Afrodyta wpadła do Aresa na kwadrat, co tworzy gorącą mieszankę, ale nie będziemy wnikać w życie uczuciowe Pauliny; jako zodiakalny byk może mieć coś przeciwko. Jej pierwszy dom znajduje się w baranie. Faza barana akcentuje kategorię istnienia, jest kosmicznym niemowlęciem i od razu enfant terrible, szczerym, pogodnym i bezczelnym. Planetą barana jest mars, w tym przypadku w raku. Drugie ognisko księżyca, znajduje się w rybach. Księżyc czuje się tam jak ryba w wodzie. Medium coeli w koziorożcu, imum coeli w raku, czyli chyba słońce grzało właśnie na równiku. 

kosenda nowa faza patryk stoner polski zielieniaki trawa weird bizarre poezja króliki drewno

Patryk Kosenda urodził się w 1993 roku, ze słońcem w bliźniętach. Jako pierwszy dom (ascendent) wylosował sobie pannę. Doświadczonej astrolożce* rzucił się w oczy punkt szczęścia w drugim domu (drugi dom powiązany jest z dostatkiem, posiadaniem, ziemią), który znamionuje zdolność wytrwałej, efektywnej pracy. Dużo się dzieje po tej stronie nieba – powiedziała astrolożka – mars w lwie, Chiron w lwie, jowisz w wadze, bardzo miłe spotkanie. Pisarz z sukcesem! 

harlender paweł stoner polski nowa faza surrealizm psychodelia lsd eksperyment

Paweł Harlender przyszedł na świat w samo południe, w dwudziestym pierwszym stopniu wagi. Ascendent w koziorożcu może odpowiadać za samowystarczalność i konsekwencję, dzięki którym z powodzeniem Paweł dźwiga funkcję redaktora naczelnego Stonera Polskiego. Na kole kosmogramu Harlendera widać spore zagęszczenie planet w skorpionie, znaku wiązanym kinbaku shibari z kategorią eros-tanatos. W skorpionie siedzą merkury, wenus i pluton, a od osiągnięcia masy krytycznej dzielą je księżyc i mars w raku, jowisz w wadze oraz saturn w wodniku. 

Ciekawostka: zarówno Paulina Żebrowska, Patryk Kosenda jak Paweł Harlender mają tak zwany węzeł księżyca w strzelcu (Jabłońska w byku). Trudno powiedzieć, co to znaczy.

jabłońska agata zu stoner polski raport wojenny poezja zaangażowana multimedia psychodelia

Agata Jabłońska urodzona w wadze, z ascendentem w lwie. Oba znaki łączy się z upodobaniem piękna i słonecznego blichtru (dookoła i w środku), co tworzy mieszankę ciężką do przeoczenia lub do zniesienia. Łagodzi to fakt, że księżyc z jowiszem wylądowali w wodniku, jednym ze znaków, którym przypisuje się uduchowienie. W symbolice astrologii zawiera się ważna naukaa: punkt szczęścia to ziemia. Dbajmy o ziemię. Punkt szczęścia Jabłońskiej znajduje się w baranie: ogień, stroboskopy, szybkie tempo, mało myślenia. Reszta głównie w skorpionie.

W każdym kosmogramie widnieje ponadto parę węzłów księżyca, inna gwiazda, uran, pluton i cała tablica Mendelejewa, nie śmiem jednak, z moim łamanym astrologicznym, zajmować uwagi Czytelniczek i Czytelników dłużej, niż trwa wypicie kawy. 

Słońce w bliźniętach, 2021, Kraków
*za konsultacje merytoryczne dziękuję Mamie