Cykl ilustracji: Wielkie Szlemy i Mistrzowie (2021)

Estera Sendecka | Opublikowano w: #8, wizualia
Wielkie marzenia

18-nastoletnia Emma Raducanu doznała ataku duszności w trakcie meczu czwartej rundy Wimbledonu, co zmusiło ją do kreczu przy prowadzeniu 6:4, 3:0. Kilka tygodni później wygrała pierwszy singlowy turniej wielkoszlemowy w karierze.

Wielkie potknięcie

Roger Federer, ośmiokrotny mistrz Wimbledonu, potknął się na śliskich kortach w Londynie podczas meczu z Hubertem Hurkaczem, pogłębiając kontuzję kolana i w efekcie wycofując się kolejny raz z gry do końca sezonu.

Wielkie oczekiwania

Łzy mistrzyni wielkoszlemowej Igi Świątek po przegranym meczu na Igrzyskach Olimpijskich. W Tokyo towarzyszył jej ojciec, Tomasz Świątek, sportowiec i olimpijczyk, który od dzieciństwa zakrzewiał w niej kult igrzysk i sportowego ducha.

Wielkie zasięgi

Naomi Osaka, czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa, na konferencji prasowej po trzeciej rundzie US Open ogłasza przerwę od tenisa. Swoją decyzję motywuje walką o zdrowie psychiczne. Po triumfie w Australian Open na początku sezonu, tenisistka zrezygnowała z udziału w Wimbledonie, a także wycofała się w trakcie z turnieju Roland Garros w związku z kontrowersjami wywołanymi przez jej bojkot konferencji prasowych.

Wielki Złoty

Novak Djokovic, światowa „jedynka” w singlu w trzecim secie finału US Open. Serb jest o włos od przegranej z Daniłem Miedwiediewem i tym samym traci szansę na zdobycie klasycznego, kalendarzowego Wielkiego Szlema. Kilka tygodni wcześniej w Tokyo traci szansę na Złotego Wielkiego Szlema. W 2021 roku zrównał liczbę wygranych wielkoszlemowych pucharów z kolegami z Wielkiej Trójki – Rafaelem Nadalem i Rogerem Federerem. Każdy z nich ma ich po 20.

Estera Sendecka – interdyscyplinarna projektantka graficzna, ilustratorka i edytorka. Pasjonatka tenisa.