Wideo – Audiowizualne wystawianie języka

Jeżeli ekfraza jest dialogiem, to my wystawiamy język.
Jeżeli ekfraza jest zestawieniem, to nadaliśmy jej możliwość wstania o własnych nogach. Jeżeli ekfraza to uzupełnienie, to najwyraźniej zrobiliśmy więcej miejsca: wyjęliśmy ściany, wybiliśmy schody, przełknij to na wylot szp Chesterton tuje parkiet.

Bowiem fundamenty nie puszczają soków-święty Augustyn/Tomasz z Akwinu (któryś z nich).


Julek Rosiński – ur. 2001, posiadacz psa i rocznej karty miejskiej obejmującej dwie strefy. Mieszka na warszawskiej Pradze, w wolnych chwilach uczęszcza do liceum. Jego największym osiągnięciem w dziedzinie poezji było stwierdzenie, iż Ilona Witkowska jest fryzjerką.

Juliusz Radziejewski – podobno mogę się chwalić, że urodziłem się w poprzednim wieku. Nic z niego nie pamiętam. Więc po co? Podobno robię zdjęcia, choć wolę robić fotografie. Niedługo, gdy ktoś się zapyta “Co robisz?”, będę odpowiadał „Śpiewam, tańczę, recytuję”. Na ogół ludzie to manekiny i paper cut‑outy. Podchodzenie do nich bliżej, równa się z robieniem nudesów kontaktu pomiędzy Ty i Ja. Czasem nudesy wychodzą całkiem good, ale wciąż maksymalny poziom wrażeń, nie tylko linii i światła. Dlatego preferuję krótkie stałki. Marki nie mają znaczenia, a to nie jest reklama. Za to nie zawsze mam siłę na Ty i Ja, bo za często Ty i Ja jest lepsze po, nie później. Nie co i po co. Jak nadaje czas. Więc jak się urodziłem? Konkretnie. Wreszczie tak.