Faza Wstępna #8 – Robimy sport!

Patryk Kosenda | Opublikowano w: #8

Ej, co on robi? Biega, krzyczy.

Szorowałeś kiedyś krwawy lód, kiedy curlingowy wróg wypuszczał kometę z lufy wprost pod twoją szczotę? Pamiętasz komunijną wiksę kuzyna na boisku do rzutu młotem? Opresyjnego wuefistę i jego ekstatyczny kantorek?

Generalnie nie ma opcji, aby w tym kraju nie żyło przynajmniej kilkunastu biednych podlotków imieniem Małysz. Te osoby powinny mieć swój czuły zlot, co najmniej doroczne mizianie wątpliwej sztamy, jakiś autoironiczny turniej w DSJ3, po którym wszyscy i tak poczują się zbrukani. Ofiary najokrutniejszej mody zaraz po wysypie fryzur à la Ronaldo Mundial Korea ‘02. Nazywasz się Małysz Miłosz i robisz sport.

Sport to faza i tak to jest: czasem czołgamy się dla krzaka, innym razem biegniemy dla rzeki. A czasem stary pyta cię, czy wygrywasz i nie możesz zaprzeczyć, dlatego zapraszamy do rodzinnego ćpania sportu na Estadio de Weedao, gdzie uskuteczniamy doping w ramach drugiego tematycznego numeru „Stonera Polskiego”.

Oprawa graficzna: kmina design


Patryk Kosenda (1993) – współzałożyciel i redaktor „Stonera Polskiego”. Członek Krakowskiej Szkoły Poezji. Współgospodarz podcastu „Nowy Gramofon” (nie wymyśliłem tej nazwy xd), gdzie gada z fajnymi ludźmi o kulturze i sztuce. Autor dwóch książek z wierszami: Robodramy w zieleniakach (Ha!art, 2019) oraz Największy na świecie drewniany coaster (KONTENT, 2021) – nomka do Gdyni. Współautor (z Piotrem Burzyńskim) poemiksu pod roboczym tytułem Młody Zagłada. Zdobywca drugiego miejsca w literackiej lidze UEFA Euro 2020 Fantasy – Robodramy w Ao Manao (2021). Zwycięzca literackiej ligi Fantasy Premier League – Sir Coaster Jones (2022).

kmina designhttps://www.instagram.com/kmina_design/